17 stycznia 2017

Nie stój w miejscu.

Absolutnie każdy miewa gorsze dni. Każdy ma prawo paść bez siły na łóżko i przeleżeć tak cały wieczór gapiąc się w ścianę. Każdy ma prawo zwątpić. Każdy ma prawo być zmęczony, smutny, zestresowany, zły... Nawet ja!Z pewnością znasz to uczucie, kiedy wszystko wydaje się być bez sensu, każdy dzień niemiłosiernie się ciągnie, ludzie wokół denerwują cię coraz bardziej, a ty nic nie robisz ze swoim życiem? Byle do weekendu, byle do świąt, byle do urlopu... Byle jak. 

Wiedz, że wcale nie musi tak być. Nie chcę by to zabrzmiało jak tandetne coachowe hasełko, więc ty nie chciej być smutasem który ich potrzebuje. Rusz wreszcie tyłek. Zacznij czerpać z życia. Zrób coś niekonwencjonalnego. Złam reguły. Przestań szukać wymówek. Wstań i idź spełniać swoje marzenia. Rób to kochasz, kochaj to co robisz. Weź się wreszcie w garść i zostań kowalem własnego losu. Przestań narzekać i uwierz mi, że cały świat jest w zasięgu twojej ręki. Być może na ten moment, niektóre sprawy wydają ci się niezwykle ważne, lecz już niedługo okaże się, że wcale takie nie były. Być może teraz życie podrzuciło ci kłody pod nogi, ale spróbuj pomyśleć w ten sposób: „Mam tylko jedno życie. Śmiertelne choroby i wypadki zdarzają się codziennie na całym świecie. Możliwe, że mnie też się to przydarzy, a wtedy będę żałować, że zmarnowałam swoje życie na beznadziejną pracę, fatalnych ludzi, czekanie na lepszy moment, na pesymistyczne myślenie i na wieczne odkładanie wszystkiego na później. A przecież… Mogę wszystko!”

Sama jeszcze niedawno nie uwierzyłabym w taką gadkę, ale w ostatnim czasie życie podsunęło mi świetne pomysły i dało mi okazję do tego, bym wreszcie zaczęła spełniać moje marzenia. A właściwie… Sama sobie to uświadomiłam i ty też tak możesz.
Zawsze podobały Ci się tatuaże? Człowieku! Na co czekasz? Czego się boisz? Co jest Twoją wymówką? Pieniądze? Możesz zaoszczędzić. Praca? Są miejsca na twoim ciele, których nie pokazujesz całemu światu, prawda? Na co jeszcze czekasz? Jak nie teraz to kiedy?
Lubisz podróże? Wejdź na stronę tanich linii lotniczych, wyjedź na weekend do którejś z europejskich stolic i poczuj, że możesz być w każdym miejscu na ziemi. Wolisz wyruszyć w szaloną podróż autostopem? W czym problem?
Zawsze marzyłaś o zapisaniu się na tańce? Fitnes? Grę na instrumencie? DIY? Ekstremalny sport? Przestań wymyślać. Może w sąsiednim mieście są ciekawe zajęcia? Teatr, koncert lub kino? Koniecznie raz w miesiącu! Warto poświęcić czas i pieniądze na coś, co nam się podoba, co nas rozwija i cieszy. Korzystaj w życia! Jeżeli coś daje ci choć odrobinę szczęścia, powinieneś to robić! Nie popadaj w rutynę. Życie jest zbyt piękne, by je zmarnować i zbyt krótkie, by się ograniczać. Zacznij żyć.Nie stój w miejscu.